RF ve stolním tenisu

Ve dnech 20. a 21. 11. se ve sportovní hale ve Vlašimi konalo republikové finále stolního tenisu kategorie středních škol, jehož pořadatelem bylo Gymnázium Vlašim. Celá akce by se nemohla konat bez záštity těchto organizací: Středočeského kraje, Asociace školních sportovních klubů, města Vlašimi a oddílu stolního tenisu Vlašim. Na slavnostním zahájení nechyběli Mgr. Martin Müller za Středočeský kraj a RNDr. Věra Chroustová za Gymnázium Vlašim. Doplňková soutěž jednotlivců byla sponzorována samotným starostou města panem Jeništou.

Turnaje se zúčastnilo 13 družstev chlapců a 15 družstev dívek ze všech krajů ČR. Hrála se utkání družstev i jednotlivců a k vidění byly velice pěkné výkony.            V kategorii jednotlivců zvítězila Anna Matějovská (Gymnázium Vlašim), na 2. místě skončila Tereza Pytlíková (OA Vlašim) a o 3. místo se dělily dvě dívky -Kristýna Pěnkavová (OA Vlašim) a Eliška Šedová (Gymnázium Ústí nad Orlicí).  Z řad chlapců na nejvyšším stupni vítězů stanul Tomáš Martinko (Gymnázium Ostrava – Zábřeh), předstihl tak stříbrného Adama Štalzera (Gymnázium Ostrava – Zábřeh) a o 3. příčku se dělili Filip Kortus (Gymnázium České Budějovice) a Martin Pařízek (SPŠ Liberec).

V soutěži družstev v kategorii dívek prvenství patří dívkám z OA Vlašim, 2. místo obsadily dívky z Gymnázia a OA Hodonín a krásný bronz putoval do našeho gymnázia ve Vlašimi. V kategorii chlapeckých družstev zlatou medaili vybojovalo družstvo ze Sportovního gymnázia Ostrava – Zábřeh, následovali je chlapci ze SPŠ Hradec Králové a po nich chlapci z GPJP Praha 1.

Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli.

Veronika Rybaříková, Alžběta Vorlová, Anna Šťastná (Gymnázium Vlašim)

Prohlášení o přístupnosti