Chemický kroužek

Zapálit nadšení pro chemii a ukázat, že není třeba se jí obávat – to je jeden z mnoha cílů chemického kroužku, který je na Gymnáziu ve Vlašimi realizován od roku 2018. Již pět let se každý pátek odpoledne scházejí kluci a holky, kteří rádi experimentují a zkoumají svět kolem sebe. Přestože navštěvují různé třídy, mají dohromady dobrou partu. Jsou pracovití, ochotní si pomáhat a společně vytváří tvůrčí atmosféru. V kroužku panuje dobrá nálada a není nic divného na tom, že chemie může někoho bavit.

Chemie bývá považována za náročnou a nepatří mezi nejoblíbenější předměty. To je potřeba změnit. Vždyť o tom, zda se z mladého člověka stane v budoucnu vědec nebo vědkyně, se dost často rozhodne již na základní či střední škole. A pokusy jsou perfektním prostředkem, jak tradiční přístup k chemii změnit, protože nejen baví, ale umožnují porozumět chemickým zákonitostem.

Kromě bádání v laboratoři je tradiční náplní kroužku i příprava chemické show. Ta je k vidění v rámci dnů otevřených dveří naší školy. Přijďte se podívat. Letos například na chemický semafor, barevné ohně, kouzlení s modrým čajem, fluorescenční pokusy či hořící ruce.

Mgr. Martina Fialková

 

 

Prohlášení o přístupnosti