Úspěchy našich šachistů

Ve dnech 30. až 31. 3. 2015 se konalo Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev středních škol v šachu 2015 v Ústí nad Labem.

šachy

Naše družstvo ve složení Ríša Mládek, Nela Pýchová, Patrik Pýcha a Adam Houdek reprezentovalo nejen naši školu, ale také Středočeský kraj (2. místo v krajském kole). V celostátním kole bojovalo 32 družstev a náš tým obsadil pěkné 13. místo.  Ríša Mládek z devíti zápasů osm vyhrál, což byl druhý nejlepší výsledek jednotlivců. Všem za tuto reprezentaci děkujeme.

šachy

V sobotu 14. 3. 2015 skončilo týdenní Mistrovství ČR mládeže v šachu, kterého se zúčastnili i naši studenti. Nela Pýchová se stala Mistryní ČR v kategorii dívek do 16 let a postoupila na Mistrovství světa mládeže v Řecku. Ríša Mládek ze sekundy vybojoval bronz v kategorii chlapců do 14 let. V doprovodném turnaji Patrik Pýcha skončil na 6. místě.

Všem gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na dalších šachových turnajích.

RNDr. Věra Chroustová

ředitelka Gymnázia Vlašim

 

Prohlášení o přístupnosti