Krajská šachová výprava do Neratovic

V úterý 21. 3. 2023 se vypravil šachový tým naší školy na krajský přebor středních škol v šachu v Neratovicích. Postoupili jsme sem z druhého místa v okresním kole, které se konalo vloni na podzim v Benešově. Naše družstvo hrálo ve složení: Kryštof Křížek, Filip Vopálka, Adam Slavík, Vojtěch Vopálka a Barbora Slavíková. Síly na krajském přeboru poměřovalo 16 nejlepších šachových týmů středních škol a my jsme ve skrytu duše pomýšleli i na možnost postupu do celostátního kola, protože jsme podle našich ELO ratingů byli 5. nasazeným družstvem. Nakonec ale naše výkony nebyly úplně ideální a navzdory 100% bodovému zisku naší Báry jsme jako družstvo obsadili konečné 7. místo. Doufáme, že za rok se nám bude dařit lépe a postup z krajského kola třeba vyjde. Závěrem bychom chtěli poděkovat paní učitelce Venuši Průšové za to, že nás na našem dlouhém šachovém dni v Neratovicích doprovázela.

Adam Slavík 5. C, Gymnázium Vlašim

Prohlášení o přístupnosti