1. A a 5. C v Praze

Ve čtvrtek 12. 4. se naše třída, společně s 5. C a našimi učitelkami, vydala na dějepisnou exkurzi do Prahy. Už od rána panovala v autobuse dobrá nálada, která nám (i díky krásnému počasí) vydržela až do samého závěru dne.

Nejprve jsme přešli Karlův most. Hned za ním je muzeum tohoto našeho nejslavnějšího mostu. Naší třídy se zde ujal pan průvodce, který nám ukázal expozici. Dozvěděli jsme se spoustu informací, jak o Karlu IV., jeho mostu, tak i o době po vládě Otce vlasti.

Po prohlídce jsme se na lodi projeli po Vltavě. Pan průvodce nám vyprávěl spoustu vtipných a zajímavých příběhů, takže jsme si to velmi užili.

Kolem poledne jsme se zase setkali s 5. C a později i s paní Náprstkovou, se kterou jsme se vydali na procházku po Kampě. Asi po dvou hodinách jsme se unavení, ale zase o něco chytřejší, vrátili do autobusu, který nás v pořádku dovezl zpátky do Vlašimi.

 

Kateřina Svobodová, 1.A, Gymnázium Vlašim

Prohlášení o přístupnosti