Michal Ferančík stříbrným medailistou na prestižním hokejovém turnaji

Student tercie Michal Ferančík se zúčastnil mezinárodního hokejového turnaje Uplandia Trophy 2026 ve Švédsku. V nejvyšší divizi AAA nastupoval za HC Slavii Praha a byl součástí týmu, který si v silné konkurenci vedl výborně.

S týmem odehrál osm zápasů a jejich cesta skončila až ve finále. 

Pro Michala je to cenný sportovní úspěch i velká zkušenost z turnaje, na kterém se představily také klubové akademie jako AIK, Leksands IF, Färjestad BK, Brynäs IF nebo Ilves.

Blahopřejeme Michalovi k takto významnému sportovnímu úspěchu a přejeme mu, ať se mu stejně výtečně daří i budoucnu, a to jak ve sportu, tak při studiu.

Mgr. Běla Vobecká, třídní učitelka

Michal
Prohlášení o přístupnosti