Návštěva zahraničních studentů na gymnáziu

Naše gymnázium opět přivítalo zahraniční studenty, tentokrát z Brazílie, Guatemaly, Mexika, Venezuely, Argentiny a Ukrajiny, v rámci konverzačního semináře v angličtině. Akce poskytla našim studentům jedinečnou příležitost procvičit si angličtinu v reálné komunikaci a zároveň poznat různé kultury.

Během semináře se studenti účastnili konverzačních aktivit a her, které měly za cíl zlepšit mluvený projev, poslech a spolupráci v týmu. Hry a aktivity podporovaly volnou komunikaci, sdílení nápadů a učení se jeden od druhého v přátelském a motivujícím prostředí.

Návštěva také zdůraznila význam mezilidských vztahů a mezikulturního porozumění. Studenti se setkali s vrstevníky z různých koutů světa, rozšířili si obzory a naučili se lépe pracovat v multikulturním prostředí.

Pro naše studenty byl seminář nejen výbornou příležitostí ke zlepšení angličtiny, ale také cennou lekcí v budování přátelství a porozumění ostatním. Mnozí ocenili, že kombinace her, diskuzí a kulturní výměny byla zábavná i poučná zároveň.

Celkově byla návštěva zahraničních studentů velmi přínosná, posílila hodnotu praktického používání jazyka, kulturní výměny a mezilidských vztahů. Těšíme se na další podobné akce a pokračování v podpoře komunikace a globálního porozumění.

Justýna Fulínová a Monika Štěpánková, 3.B

Prohlášení o přístupnosti