STŘEDOŠKOLSKÝ ATLETICKÝ POHÁR

Ve středu 13. října se na atletickém stadionu ve Vlašimi uskutečnilo okresní kolo v atletice. Počasí přálo, a tak se dařilo i běžcům, sprinterům, skokanům a vrhačům. Výsledky byly vydařené, ale i přes snahu všech škol, nadaných žáků nebo podporu učitelů nakonec první příčky jak u chlapců, tak i u dívek obsadilo Gymnázium Vlašim. Mezi nejvydařenější výkony patřila trat na 100 metrů, kde Kateřina Škvorová zvítězila s krásným časem 8.35 sekund, dále trat na 800 metrů, kde zvítězila Šárka Hulmáková s časem 2.34 minut, skok vysoký, ve kterém zvítězila Linda Průšová s výkonem 1.44 metrů, která zvítězila i ve skoku dalekém s výkonem 4.82 metrů. Mezi chlapci zvítězil na 100 metrů Vilém Hanák s časem 11.52 sekund, na 400 metrů Štěpán Neděla s časem 56.14 sekund, který vyhrál i 1500 metrů s časem 4.50 minut, dále Lukáš Šimon ve skoku dalekém s výkonem 6.10 metrů a Jan Groček ve vrhu koulí s výkonem 15.48 metrů.

Krajské finále se dále konalo v Kolíně 3. října, kde už počasí tolik nepřálo. Celý den pršelo a bylo chladno, ale i přesto se Gymnáziu Vlašim vedlo dobře a nevzdávalo se. Chlapci skončili na krásném 5. místě a dívky na místě 9., a to i při velkém oslabení v počtu startujících. Z dívek krásný výkon předvedla Linda Průšová, která se umístila jako 2. ve skoku dalekém s výkonem 5.09 metrů. Kristýna Mašková zaběhla 60 metrů za 8.80 sekund a Šárka Hulmáková překonala 800 metrů časem 2.34 minut. Z chlapců bodoval Vilém Hanák na trati 100 metrů s časem 11.70 sekund a Josef Adamec s časem 11.75 sekund. Ten se ještě umístil na krásném 2. místě na 400 m s časem 50.55 sekund. Výborně dopadla i chlapecká štafeta (Adamec, Hanák, Groček, Korecký). Chlapci skončili na 2. místě, a Jan Groček se umístil 3. ve vrhu koulí s výkonem 14.70 metrů.

Myslím, že za tyto výkony se nemusíme stydět. A budeme se těšit na příští snahu opět zabodovat.