II. STŘEDOŠKOLSKÉ MISTROVSTVÍ ČR V POŽÁRNÍM SPORTU

Ve dnech 20. a 21. 4. 2017 proběhl ve sportovním areálu Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích 2. ročník Středoškolského mistrovství ČR v požárním sportu (disciplíny – běh na 100 m s překážkami, štafeta 4 x 100 m, požární útok a výstup do 4. patra cvičné věže), když se mistrovství zúčastnila především družstva (bylo přihlášeno 10 družstev žen a 23 družstev mužů), mohla jsem se soutěže zúčastnit jako jednotlivec. Mými disciplínami, ve kterých jsem mohla soutěžit, byl běh na 100 m s překážkami a výstup do 4. patra cvičné věže (ženy).

První disciplínou byl běh na 100 m s překážkami a nejprve se představili muži. Zde zvítězil Patrik Klingl s časem 16,41 s. Jako druhé přišli na řadu ženy. I zde byli výsledky velmi pěkné a těsnější než u mužů. Vítězkou se stala Kamila Krejčí s časem 17,79 s (druhý pokus 18,00 s), na druhém místě skončila Lucie Tůmová s časem 17,79 s (druhý pokus 18,10 s) a já jsem si doběhla pro třetí místo časem 18,31 s.

Moje druhá disciplína byl výstup do 4. patra cvičné věže. V této disciplíně naopak nejprve soutěži ženy a pak teprve muži. Já jsem skončila na prvním místě s časem 8,2 s (druhý pokus 8,39 s), těsně druhá skončila Kamila Krejčí 8,4 s (druhý pokus 8,36 s) a na třetím místě skončil Nikola Polová s časem 8,56 s (druhý pokus 10,35 s).

Nejlepší družstvo žen a mužů a nejlepší jednotlivec z řad mužů i žen (součet pořadí v běhu na 100 m s překážkami a výstup do 4. patra cvičné věže) postoupili na Akademické mistrovství ČR v požárním sportu konané v Ostravě.